Кулінарія

Рецепт засолки сала в цибулинні. Вже давно використовую тільки цей метод.

Зараз стало досить проблематично знайти в магазинах хороше солоне сало.

Я суджу про це з особистого досвіду – купиш, бувало, шматочок сала, між іншим за чималі гроші, а воно несмачне і таке жорстке, що і не прожуешь. Можна звичайно на ринку спробувати купити, там завжди дають спочатку спробувати, але не факт, що там знайдеться сало яке припаде до смаку.

Тому останнім часом я солю сало сам. Пробував кілька різних методів – суху засолку, в розсолі, навіть коптити пробував, але в результаті зупинився на одному способі – варіння сала в розсолі з додаванням цибулиння. Тепер готую сало тільки так, результатом завжди залишався задоволений.

На мою думку кращим шматком для цього методу засолювання буде подчеревок. У ньому сало чергується з м’ясними прожилками.

Пробував я варити в лушпинні і, так зване, хлібне сало зі спини, яке більш щільне і без прожилків м’яса, мені не дуже сподобалося. Його, все таки, краще використовувати для засолювання класичним способом.

Для початку, шматок сала потрібно почистити, обрізати зайве, поскоблить шкірку якщо на ній залишилися забруднення. Так і помити взагалі то можна, якщо є сумніви в його чистоті. Якщо шматок занадто великий, потрібно розрізати його на кілька частин поменше.

Тепер потрібно підготувати розсіл. Для нього знадобиться 2 – 3 жмені цибулиння, 150 грам солі, чорний і запашний перець горошком і пару лаврових листків.

Все це справа складаємо в каструлю, заливаємо літром води і доводимо до кипіння. Каструльку беріть ту яку не шкода, вона обов’язково пожовтіє від відвару цибулиння і відмити потім її буде дуже важко.

Чим більше лушпиння покладіть, тим насиченішим буде колір готового сала.

Кип’ятимо розсіл 5 хвилин і потім вже укладаємо сало. Рідина повинна покривати сало повністю. Варити сало потрібно хвилин 20 – 25.

Зварене сало, не виймаючи з розсолу, охолоджуємо до кімнатної температури і ставимо в холодильник на добу.

Сало стало схожим на копчене

Через добу сало потрібно дістати з розсолу і насухо протерти.

Спеції справа смаку, можна використовувати те що вважаєте доречним

Тепер його потрібно натерти часником і обсипати спеціями. Я зазвичай використовую крупно мелений чорний перець і наламаний лавровий лист.

Часник натираю на дрібній тертці. Його я не шкодую, намагаюся обмазати їм сало сильніше.

Натерте спеціями і часником, сало укладаємо в герметичний контейнер і відправляємо в морозилку мінімум на добу. Хоча, якщо невтерпеж, не забороняється є його відразу.

Зберігати таке сало в морозилці можна до півроку

Приготоване таким способом сало виходить таким ніжним, що буквально тане в роті, навіть шкірка відмінно прожовується.

Відмінно заходить під борщ з бородінським хлібцем і часником.